25ο Τουρνουά Ακαδημιών Πρωτέα Βούλας «Αγγέλα Μικεδάκη» (VIDEO)

Μοιραστείτε το...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Email this to someone

 

Με την τελετή λήξης και τις απονομές των μεταλλίων ολοκληρώθηκε με τον καλύτερο τρόπο στις εγκαταστάσεις του Πρωτέα στη Βούλα το 25ο τουρνουά των ακαδημιών του συλλόγου μας «Αγγέλα Μικεδάκη».

Το τουρνουά πραγματοποιήθηκε από τις 5 Μαίου έως τις 28 Μαίου με τη συμμετοχή 550 αγοριών και κοριτσιών των τμημάτων υποδομής του Πρωτέα, χωρισμένα σε επτά κατηγορίες:

Α. Juniorakia γεννημένα το 2013 έως το 2009 (8 ομάδες)
Β. Αγόρια γεννημένα από το 2008 έως το 2007 (6 ομάδες)
Γ. Αγόρια γεννημένα από το 2006 έως το 2005 (4 ομάδες)
Δ. Αγόρια γεννημένα από το 2005 έως το 2004 (4 ομάδες)
Ε. Αγόρια γεννημένα από το 2000 έως το 2003 (5 ομάδες)
ΣΤ. Κορίτσια γεννημένα από το 2005 έως το 2008 (3 ομάδες)
Ζ. Κορίτσια γεννημένα από το 2006 έως το 2003 (3 ομάδες)

Συνολικά έγιναν 103 αγώνες, 22 διαγωνισμοί καθώς και 3 αγώνες γονέων.

Στην τελετή λήξης παραβρέθηκαν ο πρόεδρος της Ένωσης Κεντρώων κος Βασίλειος Λεβέντης, ο βουλευτής της Ένωσης Κεντρώων και μέλος του συλλόγου κος Μάριος Γεωργιάδης, ο Δήμαρχος Βάρης-Βούλας-Βουλιαγμένης κ. Γρηγόρης Κωνσταντέλος, η γυμνασιάρχης του 1ου Γυμνασίου Βούλας κα Μαρία Κασκαντάμη και η Λυκειάρχης του 1ου Λυκείου Βούλας κα Παπαγιάννη.

ΔΕΙΤΕ ΕΔΩ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ

Ο Πρωτέας αναγνωρίζοντας την τεράστια και πολύχρονη προσφορά του στο σύλλογο τίμησε τον Γιάννη Πλουμίδη ενώ ακολούθησαν οι βραβεύσεις των αγωνιστικών τμημάτων:

Η ομάδα Νεανίδων που αναδείχθηκε για πέμπτη συνεχόμενη φορά Πρωταθλήτρια ΕΣΚΑΝΑ.
Η ομάδα των Εφήβων για τη δεύτερη θέση στο Πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΝΑ .
Η ομάδα των Κορασίδων για τη δεύτερη θέση στο Πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΝΑ .
Η ομάδα των Παίδων για τη τρίτη θέση στο Πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΝΑ.

Από τη βραδιά δεν θα μπορούσε να λείπει και η σχολική ομάδα κοριτσιών του 1ου Λυκείου Βούλας η οποία βραβεύτηκε για τη μεγάλη επιτυχία της κατάληψης της 2ης θέσης στο Παγκόσμιο Σχολικό Πρωτάθλημα.

Ένα τεράστιο ευχαριστώ σε όλους τους χορηγούς του Πρωτέα που με την συνεισφορά τους συνέβαλαν στην φετινή πετυχημένη χρονιά για τον Σύλλογο:

• COSMOTE
• MEDITERRANEO HOSPITAL
• MY GYM
• ANDY S TOURS
• ΗΛΕΚΤΡΟ S.O.S
• ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ
• Εκπαιδευτήρια ΓΕΙΤΟΝΑ
• Εταιρία Διαχείρισης Εντύπων ON DEMAND
• ΗΠΕΙΡΩΤΙΣΑ
• ΦΑΡΜΑ ΧΡΟΝΑ
• ΛΟΥΙΖΙΔΗΣ
• ΚΡΙΚΕΛΙΝΟ
• LA FONTANINA
• COFFEEWAY ΓΛΥΦΑΔΑΣ

Το χειροκρότημα αθλητών και γονιών απέσπασαν οι προπονητές του συλλόγου, Σοφία Αλεξοπούλου, Ελπίδα Γριμπαβιώτη, Έλενα Σιδηροπούλου, Λένα Σωτηρίου, Τάκης Καλαντζής, Γιώργος Κολοτούρος, Μαρία Κότσιφα, Κώστας Κουρκουλάκος, Βασίλης Χρυσαλάς, Πέτρος Ρέππας, Θοδωρής Τερζής, Θωμάς Τζούνας, Βαλάντη Τσομπανάκη που όλη τη χρονιά δούλεψαν με τα παιδιά των Ακαδημιών. Τεχνικός Υπεύθυνος των Τμημάτων Υποδομής ο Μάνος Μανουσέλης ο οποίος δεν μπορούσε να παρευρεθεί στη γιορτή καθώς εργάζεται στο Κατάρ.

Η γιορτή ολοκληρώθηκε με τις ατομικές βραβεύσεις του τουρνουά:

ΑΓΟΡΙΑ Δ’
1ος Σκόρερ: ΧΑΧΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
1ος Ριμπάουντερ: ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
Πολυτιμότερος Παίκτης: ΜΠΛΥΘΙΚΙΩΤΗΣ ΕΚΤΟΡΑΣ

ΑΓΟΡΙΑ Γ’
1ος Σκόρερ: ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
1ος Ριμπάουντερ: ΚΡΥΣΤΑΛΑΚΗΣ ΕΜΑΝΟΥΗΛ
Πολυτιμότερος Παίκτης: ΝΑΜΙΑΣ ΙΖΙ

ΑΓΟΡΙΑ Β’
1ος Σκόρερ: ΜΠΟΥΝΤΟΥΡΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ
1ος Ριμπάουντερ: ΒΑΜΒΑΚΑΣ ΑΓΓΕΛΟΣ
Πολυτιμότερος Παίκτης: ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ

ΑΓΟΡΙΑ Α’
1ος Σκόρερ: ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ
1ος ΡΙμπάουντερ: ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Πολυτιμότερος Παίκτης: ΝΑΜΙΑΣ ΝΤΕΙΒΙΝΤ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Α
1η Σκόρερ: ΤΣΙΜΙΤΣΙΔΕΛΗ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ
1η Ριμπάουντερ: ΓΚΟΥΖΕΛΟΥ ΧΡΥΣΗ
Πολυτιμότερη Παίκτρια: ΛΙΜΟΝΤΖΟΓΛΟΥ ΔΑΝΑΗ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Β
1η Σκόρερ: ΤΣΙΜΠΡΙΜΑΝΗ ΣΤΕΛΛΑ
1η Ριμπάουντερ: ΚΟΣΥΒΑ ΔΕΣΠΟΙΝΑ
Πολυτιμότερη Παίκτρια: ΓΑΛΑΝΗ ΘΕΩΝΗ

ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟΙ ΤΟΥΡΝΟΥΑ (Κύπελλα)

JUNIORάκια

Junior1
Ελεύθερες βολές ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ
Νοκ-Αουτ ΘΡΑΒΑΛΟΥ ΚΑΛΙΟΠΗ

Junior2
Ελεύθερες Βολές ΚΥΠΡΙΩΤΗΣ ΜΑΡΙΟΣ
Νοκ Αουτ ΚΟΥΡΕΜΕΝΟΣ ΦΑΝΗΣ

Junior3
Στεφανάκια ΣΑΛΤΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ & RICHIANDI CAROLLA
Ελεύθερες βολές ΣΑΛΤΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ

Junior4
Στεφανάκια ΠΑΡΙΣΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ & ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
Μπλε-Πράσινο ΠΑΡΙΣΙΑΔΗΣ ΒΑΓΓΕΛΗΣ & ΓΚΟΥΜΑΣ ΒΥΡΩΝΑΣ

Junior5
Ελεύθερες Βολές ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
Νοκ Αουτ ΤΖΟΒΑΪΡΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ

Junior6
Ελεύθερες Βολές ΛΙΑΠΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ
Νοκ Αουτ ΚΟΥΒΕΛΑΣ ΜΑΡΚΟΣ

ΑΓΟΡΙΑ Δ’
1ος στις βολές: ΤΣΙΑΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
1ος στο knock out: ΧΑΧΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ

ΑΓΟΡΙΑ Γ’
1ος στις βολές: ΣΚΛΑΒΕΝΙΤΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
1ος στο knock out: ΖΕΡΒΑΣ ΚΩΣΤΗΣ

ΑΓΟΡΙΑ Β’
1ος στις βολές: ΤΖΙΜΑΣ ΤΑΣΟΣ
1ος στο knock out: ΠΑΠΑΖΟΓΛΟΥ ΠΑΣΧΑΛΗΣ

ΑΓΟΡΙΑ Α’
1ος στα σουτ 3 πόντων: ΤΣΙΑΡΑΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ
1ος στις βολές: ΠΑΠΑΔΟΔΗΜΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Α
1η στις βολές: ΚΕΚΛΙΚΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ
1η στα τρίποντα: ΜΩΡΑΙΤΗ ΤΖΙΝΑ ΚΑΙ ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ Η ΜΠΟΥΝΤΟΥΡΗ ΕΛΙΣΑΒΕΤ
1η στο Knock out: ΔΙΑΜΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ ΚΑΙ ΕΚΤΟΣ ΣΥΝΑΓΩΝΙΣΜΟΥ Η ΜΠΟΥΝΤΟΥΡΗ ΕΛΙΣΑΒΕΤ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Β
1η στις βολές: ΚΟΥΤΣΟΥΒΕΛΗ ΑΛΙΝΑ
1η στο knock out: ΤΣΙΜΠΡΙΜΑΝΗ ΣΤΕΛΛΑ

Ομαδικές βραβεύσεις:
JUNIORάκια

ΑΓΟΡΙΑ Δ΄

1η THUNDERS
2η CAVALIERS
3η PECARS
4η WARRIORS
5η HEAT
6η SPURS

ΑΓΟΡΙΑ Γ’
1η BULLS
2η KINGS
3η CLIPERS
4η BLAZERS

ΑΓΟΡΙΑ Β’
1η ROCKETS
2η MAVERICS
3η HAWKS
4η JAZZ

ΑΓΟΡΙΑ Α’
1η CAVALIERS
2η KNICKS
3η CELTICS
4η NUGGETS

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Α
1η LYNX
2η MYSTICS
3η LIBERTY

ΚΟΡΙΤΣΙΑ Β
1η WINGS
2η DREAM
3η MERCURY

Παρακολουθήστε τη γιορτή μας στον ακόλουθο σύνδεσμο:

 

Διαβάστε Επίσης

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

X