Σε περιπέτειες μπαίνει η ομάδα πόλο της Ηλιούπολης

Σε περιπέτειες μοιάζει να μπαίνει η ομάδα μας μετά και την νέα ήττα με 3-6 από τα Χανιά στην έδρα μας. Η ομάδα έπαιξε υπνωτισμένα και έχανε 4-0 στην πρώτη περίοδο. Η άμυνα ήταν αργή, με λάθη και έμπαζε από την περιφέρεια. Ο φουνταριστός μας ήταν εκεί αλλά η μπάλα πέρασε σε αυτόν 4 φορές όλες και όλες στο παιχνίδι με απολογισμό 1 γκολ, 1 αποβολή, ένα κόρνερ και 1 άουτ, εν μέρει και λόγω της επιτυχημένης ζώνης των αντιπάλων μας. Οι παίκτες μας αναλώθηκαν σε αναποτελεσματικά σουτ από την περιφέρεια, αρκετές φορές εκβιάζοντας το γκολ που ποτέ δεν ήλθε. Έτσι ούτε και η σαφέστατη αμυντική βελτίωση της ομάδας στο δεύτερο ημίχρονο κατάφερε ν’ αλλάξει το αποτέλεσμα.

Αυτή η εμφάνιση προκάλεσε μεγάλο προβληματισμό στις τάξεις της ομάδας, αφού το παιχνίδι είχε κομβική σημασία για τη συνέχεια της χρονιάς. Η ανάγκη για βαθμούς στα επόμενα ματς γίνεται επιτακτική ώστε να αποφευχθούν τυχόν… περιπέτειες που πριν λίγο καιρό, δεν υπήρχαν ούτε σα σκέψη.

Τα 8λεπτα:0-4,1-0,1-2,1-0