Eλληνικό-Αργυρούπολη: Το αναλυτικό πρόγραμμα των πολιτιστικών τμημάτων

Μοιραστείτε το...
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on LinkedInShare on Google+Email this to someone

 

ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΩΡΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΩΝ ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ

Χορωδία                               A’ ΚΑΠΗ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ  Χρυσανθου Τραπεζούντος 8

Δευτέρα – Πέμπτη 18:30 – 20:00

———————————————————————————————————-

Τμήμα Εικαστικών                         Πολιτιστικό Κέντρο Ελληνικού –  Κέντρο Εικαστικής Δημιουργίας (πίσω από κοινωνικό ιατρείο)

Ζωγραφική -Μικρογλυπτική – Κατασκευές – Ιστορία της τέχνης

Νήπια                                    Τρίτη  17:00 – 18:00

Α + Β δημοτικού                    Τρίτη  18:00 – 19:00

Γ+Δ+Ε+ΣΤ Δημ.+ Γυμν         Τρίτη 19:00 – 20:00

Ενήλικες                                Τετάρτη 16:00 – 18:30 Α’ τμήμα

Ενήλικες                                Τετάρτη 18:30 – 21:00 Β’ τμήμα

—————————————————————————————————————

Τμήμα Φωτογραφίας                    Πολιτιστικό Κέντρο Ελληνικού  – Κέντρο Εικαστικής Δημιουργίας (πίσω από κοινωνικό ιατρείο)

Δευτέρα 18:00 – 21:00 προχωρημένοι

Πέμπτη 18:00 – 21:00 αρχάριοι

Σάββατο 15:00 – 18:00 Παιδικό – Εφηβικό τμήμα

————————————————————————————————

ΤΜΗΜΑΤΑ  ΧΟΡΟΥ

1)ΤΜΗΜΑΤΑ ΕΝΗΛΙΚΩΝ & ΕΦΗΒΙΚΑ

Χώρος Διεξαγωγής μαθημάτων: Στην Πρώην Αμερικάνικη Βάση Αίθουσα Τερψιχόρη (Πίσω από την Κοινωνικό Ιατρείο) & Αίθουσα Πολιτιστικού Κέντρου

Τμήματα Ελληνικών Παραδοσιακών χορών

  • Παραδοσιακοί 1        Τρίτη                           18:00 – 19:30
  • Παραδοσιακοί 2        Τρίτη                           19:30 – 21:00

 

Τμήματα Latin & Ευρωπαϊκών χορών

  • Latin 1                                    Πέμπτη                                   18:00 – 19:30
  • Latin 2                                    Πέμπτη                                   19:30 – 21:00

 

2) ΠΑΙΔΙΚΑ  ΤΜΗΜΑΤΑ

1) Χώρος Διεξαγωγής μαθημάτων: Στο 2ο Δημοτικό Σχολείο Ελληνικού (35η οδός & ελ. Βενιζέλου)

Τμήματα Ελληνικών Παραδοσιακών χορών

  •  Δημοτικού                 Παρασκευή      20:00 – 21:00

—————————————————————————————————————

 

ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ              Δημοτικό Θέατρο Ελληνικού Χαλδείας 43

Υποκριτική – Αυτοσχεδιασμός   

Θεατρικό Παιχνίδι (4 – 6 ετών)                               Τρίτη 16:00 – 17:00

Παιδική Σκηνή (Α΄ – Γ΄Δημ.)                                    Τρίτη 17:00 – 18:30

Παιδική Σκηνή (Δ΄ – ΣΤ΄Δημ.)                                 Τρίτη 18:30 – 20:00

Εφηβικό Τμήμα (13 – 17 ετών)                               Τρίτη  20:00 – 22:30

ΕΝΗΛΙΚΕΣ    Αρχάριοι                                Τετάρτη 20:00 – 23:00

Προχωρημένοι                                  Πέμπτη 20:00 – 23:00

Μικτό                                      Δευτέρα 20:00 – 23:00

 

ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΩΡΕΣ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑΣ ΤΩΝ  ΠΟΛΙΤΙΣΤΙΚΩΝ ΤΜΗΜΑΤΩΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ

 

ΧΟΡΩΔΙΑ                  Δημοτικό Ωδείο Αργυρούπολης  Δευτέρα και Πέμπτη 20:00 – 22:00

………………………………………………………………………………………………………………………………

 

ΤΜΗΜΑ ΜΟΝΤΕΡΝΟΥ ΧΟΡΟΥ              Δωδεκανήσου & Ρεθύμνης (πλ. Δημαρχείου)1ος όροφος

 

ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ

3 έως 6 ετών (Μουσικοκινητική)                    Δευτέρα – Τετάρτη         16:00 – 16:45

9 έως 12 ετών           (Μοντέρνο)                   Δευτέρα – Τετάρτη         17:00 – 18:00.

12 έως 17 ετών (Σύγχρονο)                           Δευτέρα – Τετάρτη         18:00 – 19:00

4 έως 6 ετών (Μπαλέτο) Νέο τμήμα               Τρίτη – Πέμπτη               17:00 – 18:00

6 έως 9 ετών (Μοντέρνο)                               Τρίτη – Πέμπτη                18:00 – 19:00.

17 ετών –  ΕΝΗΛΙΚΕΣ (Zumba)                     Δευτέρα – Τετάρτη           9:00 – 10:00

Δευτέρα – Τετάρτη         19:00 – 20:00         Τρίτη – Πέμπτη           19:00 – 20:00

——————————————————————————————————

 

ΘΕΑΤΡΙΚΟ ΕΡΓΑΣΤΗΡΙ    ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ               Δημοτικό Θέατρο Αργυρούπολης Ολυμπίας 5

Υποκριτική – Αυτοσχεδιασμός      

Δευτέρα 21:00 – 24:00  Τρίτη 19:00 – 24:00 Τετάρτη 19:00 – 24:00 & Παρασκευή 19:00 – 24:00 (πρόβα)

Τμήμα Αρχαρίων Δευτέρα 19:00 – 21:00

———————————————————————————————————–

ΣΧΟΛΗ ΚΡΟΥΣΤΩΝ                                  Μπουμπουλίνας 2,

Ντραμς από 8 ετών και πάνω                    Τρίτη-Τετάρτη-Πέμπτη   18:00 – 21:00

——————————————————————————————————-

ΤΜΗΜΑ ΕΙΚΑΣΤΙΚΩΝ                               Σπετσών 3

Ζωγραφική -Μικρογλυπτική – Κατασκευές – Ιστορία της τέχνης

Παιδικά τμήματα

Πέμπτη           16:30 – 17:30 Α+Β δημοτικού

Πέμπτη           17:30 – 16:30  Γ+Δ+Ε+ΣΤ +Γυμνάσιο

Παρασκευή          17:00 – 18:00 Νήπια

 

Τμήματα Ενηλίκων – Εφήβων               Πέμπτη      18:30 – 21:00

Παρασκευή    18:00 – 20:30

————————————————————————————————————–

 

ΚΕΝΤΡΟ ΕΚΦΡΑΣΗΣ & ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑΣ       Σπετσών 3

Α΄+ Β΄ (+ νήπια)                                Παρασκευή    18:00 –19:30    Θεατρικό    Α’ τμήμα

Γ΄+ Δ΄+ Ε΄+ Στ΄Δημοτικού               Σάββατο         12:00 – 14:00     Θεατρικό    Β’ τμήμα

 

Δημοτικό Θέατρο Ολυμπίας 5

ΓΥΜΝΑΣΙΟ – θεατρικό          Σάββατο       14:00  – 16:00    &    Κυριακή       12:00 –  14:00          

 

ΕΦΗΒΙΚΗ ΣΚΗΝΗ (ΛΥΚΕΙΟ)

Σάββατο 16:00 – 20:00  &

Κυριακή 14:00 – 18:00

ΝΕΑΝΙΚΟ

Πέμπτη 21:30 – 23:30 &

Σάββατο 19:30 – 22:00

…………………………………………………………………………………………………………………………..

 

Οι καθηγητές μας είναι άρτια καταρτισμένοι και καταξιωμένοι επαγγελματίες στο αντικείμενό τους

Εγγραφές έως 18 Οκτωβρίου 2017 Τρίτη – Πέμπτη – Παρασκευή 08:00 -16:00 και Δευτέρα – Τετάρτη 08:00 – 20:00 στο Τμήμα Πολιτισμού Κύπρου 97 και Χρ. Σμύρνης τηλ. 210 9959440 καθώς και καθ΄όλο το έτος εφόσον υπάρχουν κενές θέσεις.

Μένουμε Νότια – έλα στο ελεύθερο και ανεξάρτητο group των Νοτίων Προαστίων για να μοιραστούμε ότι συμβαίνει δίπλα μας.

Ειδήσεις, σχόλια, εθελοντισμός, αγορά, έξοδος, καλή ζωή, νεολαία, διασκέδαση, πολιτισμός, περιβάλλον, αθλητισμός, ανθρώπινες ιστορίες.
( ΑΓΙΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ- ΑΛΙΜΟΣ – ΒΑΡΗ – ΒΟΥΛΑ – ΒΟΥΛΙΑΓΜΕΝΗ – ΕΛΛΗΝΙΚΟ – ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗ – ΓΛΥΦΑΔΑ -ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ – ΝΕΑ ΣΜΥΡΝΗ – ΠΑΛΑΙΟ ΦΑΛΗΡΟ)

Διαβάστε Επίσης

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνσή σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

X