Εθελοντική αιμοδοσία στη Γλυφάδα: Συγκινητική ανταπόκριση των πολιτών!
Με μεγάλη προσέλευση και τήρηση όλων των μέτρων προστασίας και των κανόνων υγιεινής που προβλέπονται από τον ΕΟΔΥ, ολοκληρώθηκε πριν από λίγο στο Παλαιό Δημαρχείο η έκτακτη εθελοντική αιμοδοσία που διοργάνωσε σε δύο διαφορετικές ημερομηνίες ο Δήμος Γλυφάδας σε συνεργασία με το Ασκληπιείο Βούλας.
«Είναι πολύ συγκινητική η ανταπόκριση του κόσμου και μας γεμίζει όλους κουράγιο για τη συνέχεια. Δεν πρέπει να υπάρξει η παραμικρή έλλειψη, ιδίως σε αυτή τη δύσκολη περίοδο που διανύουμε, για όσους χρειάζονται αίμα. Για κάθε συμπολίτη μας που έχει ανάγκη αυτό το δώρο ζωής», δήλωσε ο Δήμαρχος Γλυφάδας Γιώργος Παπανικολάου.
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2020/04/92131626_1526617690837896_8586119007478743040_n.jpg?x18423)
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2020/04/91679234_1526617480837917_8943788336108011520_n.jpg?x18423)
«Ευχαριστούμε όλους όσοι με διάθεση προσφοράς και μεγάλη αγάπη χαρίζουν το πολυτιμότερο αγαθό: τη ζωή. Όλοι μαζί ενωμένοι, θα τα καταφέρουμε», τόνισε η υπεύθυνη της δημοτικής αρχής, εντεταλμένη δημοτική σύμβουλος Κοινωνικής Μέριμνας και Αλληλεγγύης Λένα Δεναξά. Μεταξύ των εθελοντών αιμοδοτών ήταν σήμερα ο ιατρός παθολόγος, δημοτικός σύμβουλος Γλυφάδας Στρατής Παναγάκος.
Η επόμενη προγραμματισμένη αιμοδοσία έχει προγραμματιστεί από τον Δήμο Γλυφάδας για τον Ιούνιο.
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2020/04/91721713_1526617600837905_576759802286309376_n.jpg?x18423)
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2020/04/91940805_1526617524171246_5056966426422673408_n-580x580.jpg?x18423)
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2020/04/91935167_1526617414171257_6762975479898046464_n-580x580.jpg?x18423)