Και το όνομα αυτής Έλενα Παπανικολάου (ΕΙΚΟΝΕΣ)
Με διακριτικότητα και λίγο κόσμο λόγω των ιδιαίτερων συνθηκών που επικρατούν αυτή τη χρονιά, έγινε στον Άγιο Τρύφωνα Τερψιθέας η βάφτιση της δευτερότοκης κόρης του Γιώργου και της Εύας Παπανικολάου, με νονό τον μαιευτήρα-γυναικολόγο που την έφερε στον κόσμο, Θοδωρή Καλαμπόκα. Και το όνομα αυτής Έλενα!
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2020/07/116343827_1629146547251676_7725233180652465359_n.jpg?x88875)
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2020/07/116247831_1629146913918306_1578203447850664106_n.jpg?x88875)
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2020/07/116130936_1629146973918300_7054301317520349995_n.jpg?x88875)
Στη σεμνή τελετή της βάπτισης παρέστησαν ο πρώην Πρωθυπουργός Κώστας Καραμανλής και η σύζυγός του Νατάσα -αγαπημένοι κουμπάροι του ζεύγους Παπανικολάου- η βουλευτής Επικρατείας της ΝΔ, πρώην Υπουργός Μαριέττα Γιαννάκου, η βουλευτής Νοτίου Τομέα της ΝΔ Σοφία Βούλτεψη, ο Δήμαρχος Αλίμου Ανδρέας Κονδύλης, η δημοτική παράταξη “η Γλυφάδα μας” με τους αντιδημάρχους και τους δημοτικούς συμβούλους, καθώς και στενοί φίλοι και συνεργάτες του Δημάρχου Γλυφάδας Γιώργου Παπανικολάου.
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2020/07/115762507_1629147457251585_8387611748941281562_n.jpg?x88875)
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2020/07/115805452_1629147107251620_2151388883987663159_n.jpg?x88875)
Εκτός από την νεοφώτιστη, την παράσταση έκλεψε και η μεγαλύτερη κόρη του ζεύγους, η Μαρίτα, τσαχπίνα και τρισχαριτωμένη μέσα στο μακρύ άσπρο φουστανάκι της. Να ζήσουν ευτυχισμένα και καλότυχα τα κοριτσάκια και με το καλό να έρθει και ο γιος που έκανε “αισθητή” την παρουσία του μέσα από την φουσκωμένη κοιλίτσα της Εύας Ντογιάκου-Παπανικολάου.
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2020/07/113393787_1629147243918273_2770931371594704784_n.jpg?x88875)
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2020/07/111644023_1629147403918257_4242810798990735647_n.jpg?x88875)
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2020/07/112337815_1629146750584989_6133851100836473850_n.jpg?x88875)
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2020/07/113070841_1629146633918334_4230490336258449172_n.jpg?x88875)
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2020/07/115747225_1629147553918242_7188420497098165391_n.jpg?x88875)
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2020/07/116209460_1629148467251484_5361867141326116164_n.jpg?x88875)
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2020/07/115699250_3167895279954577_2295596198162948734_o.jpg?x88875)