Ένας ακόμα ολοκαίνουργιος πεζόδρομος στη Γλυφάδα (ΕΙΚΟΝΕΣ)
Ο δήμος Γλυφάδας, δημιούργησε έναν καινούργιο χώρο περιπάτου, στην οδό Κωνσταντίνου Καραμανλή, στο γκολφ. Όλη η υποδομή, σχεδιάστηκε από την αρχή. Στρώθηκε καινούργιο «δάπεδο», φυτεύτηκαν πολλά νέα δέντρα και εγκαταστάθηκε σύγχρονο δίκτυο φωτισμού, με καινούργια φώτα LED τελευταίας γενιάς.
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2021/07/kaipezo1.jpg?x88875)
“Ένας ακόμα ολοκαίνουργιος πεζόδρομος, ποιοτικός, νοικοκυρεμένος, φωτεινός’ αναφέρει σε σχετική ανάρτηση ο δήμαρχος, Γιώργος Παπανικολάου
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2021/07/kaipezo2-580x580.jpg?x88875)
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2021/07/kaipezo3-580x580.jpg?x88875)
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2021/07/kaipezo6-580x580.jpg?x88875)
“Όπως κάναμε στην άλλη εξωτερική πλευρά του Γκολφ Γλυφάδας (από Τσιτσάνη μέχρι Κανδρή), έτσι και στην Κωνσταντίνου Καραμανλή. Όλοι θυμόμαστε πόσο προβληματικός ήταν ο δρόμος αυτός και κυρίως πόσο μεγάλο πρόβλημα φωτισμού είχε.
Όταν ολοκληρωθεί – σύντομα – το σύνολο του έργου, περιμετρικά από το Γκολφ θα δείτε και θα απολαμβάνουμε όλοι μια από τις πιο όμορφες διαδρομές για βόλτα και αναψυχή. Η ζωή μας στη Γλυφάδα συνεχίζει να αλλάζει με έργα”.
Μπραβο. Πολύ ωραίο. Φτιάχνονται πεζοδρόμια; Επειδή είδα ότι φτιάχτηκαν στην Φαιστού και Ακροκορινθου. Τα έφτιαξε η ΖΙΤΑΚΑΤ. Η εταιρεία που φτιάχνει τα έργα της Γλυφάδας. Και πληρώνεται από τον Δήμο Γλυφάδας. Μήπως να ενημερωθούμε πως μπορούμε να φτιάξουμε και τα υπόλοιπα πεζοδρομια; Εκτός και αν υπάρχουν εξαιρέσεις. Αλλά και για τυχόν εξαιρέσεις να υπάρξει ενημέρωση. Ευχαριστώ.