Επίσκεψη της Δόμνας Μιχαηλίδου στο ΠΙΚΠΑ Βούλας
Η υφυπουργός Εργασίας και Κοινωνικών Υποθέσεων Δόμνα-Μαρία Μιχαηλίδου επισκέφτηκε την Τρίτη 27 Ιουλίου, το ΠΙΚΠΑ Βούλας. Σκοπός της επίσκεψης ήταν να παραβρεθεί στην πρώτη καλοκαιρινή εξόρμηση των μελών του κοινωφελούς, μη κερδοσκοπικού, φιλανθρωπικού ιδρύματος «Άσυλον Ανιάτων».
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2021/07/224728685_590609645648171_5881503467215150100_n-580x580.jpg?x88875)
«Η μετακίνηση και η πρόσβαση στη θάλασσα πρέπει να είναι ισότιμο δικαίωμα για όλους τους ανθρώπους. Γι’ αυτό και η σημερινή μέρα για το Άσυλο Ανιάτων ήταν μέρα για εκδρομή στη θάλασσα!Χρησιμοποιώντας τα δύο, πλέον min-van, oι περιθαλπόμενοί μας, μαζί με τους συνοδούς τους, επισκέφτηκαν το ΠΙΚΠΑ Βούλας και έκαναν το πρώτο τους καλοκαιρινό μπάνιο» αναφέρει το ίδρυμα σε σχετική ανακοίνωσή του, επισημαίνοντας επίσης ότι η κυρία Μιχαηλίδου «στέκεται δίπλα στο έργο που επιτελούμε και στηρίζει τα σχέδιά μας για τη βελτίωση των υπηρεσιών του Ασύλου Ανιάτων και την περαιτέρω ανάπτυξή του».
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2021/07/224247123_4316502331703923_7299533167974314180_n.jpg?x88875)
«Η σημερινή ημέρα δίνει νόημα σε όλα αυτά για τα οποία εργαζόμαστε. Επιδιώκουμε ένα ισότιμο μέλλον, ώστε το καλοκαιρινό μπάνιο να μην είναι για κανέναν πολυτέλεια» τόνισε από την πλευρά η υφυπουργός Εργασίας και Κοινωνικών Υποθέσεων.