Αποκαταστάθηκε η βλάβη στους φωτεινούς σηματοδότες στα Πηγαδάκια Βούλας, λόγω τροχαίου
Σοβαρά κυκλοφοριακά προβλήματα επικράτησαν στη Λεωφόρο Βάρης – Κορωπίου λόγω βλάβης στο σύστημα σηματοδότησης που προκλήθηκε από τροχαίο, το πρωί του Σαββάτου. Όπως αναφέρει η σελίδα Φωτεινή Σηματοδότηση, καταστράφηκε ολοσχερώς ο ρυθμιστής κυκλοφορίας και το κουτί της ΔΕΗ, με αποτέλεσμα να δημιουργηθεί μεγάλο κυκλοφοριακό πρόβλημα αφού η αποκατάσταση και η επαναλειτουργία των φωτεινών σηματοδοτών ήταν δύσκολη. Τελικά το μεσημέρι η βλάβη αποκαταστάθηκε και τα φανάρια τέθηκαν πάλι σε λειτουργία.
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2023/06/1687599697805-580x435.jpg?x88875)
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2023/06/347398841_738453121619851_8402687078081311448_n.jpg?x88875)
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2023/06/347260332_738453141619849_1424662297080715652_n.jpg?x88875)
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2023/06/giakailiouγγγγ.jpg?x88875)
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2023/06/347618900_232228169594257_1932978970551640753_n.jpg?x88875)
Ένας άνδρας και μία γυναίκα τραυματίστηκαν σε τροχαίο που έγινε το πρωί του Σαββάτου (24/6/2023), στα Πηγαδάκια, όταν συγκρούστηκαν δύο αυτοκίνητα. Οι τραυματίες απεγκλωβίστηκαν από πυροσβέστες και μεταφέρθηκαν με ασθενοφόρα του ΕΚΑΒ, στο νοσοκομείο. Για τον απεγκλωβισμό τους επιχείρησαν 9 πυροσβέστες με 3 οχήματα. (Πηγή φωτό: Fires and Civil protect)
Πραγματοποιήθηκε #απεγκλωβισμός γυναίκας και άνδρα από 2 ΙΧ αυτοκίνητα και παραδόθηκαν στο ΕΚΑΒ, συνεπεία τροχαίου, επί της Λεωφόρου Βάρης – Βάρκιζας στη Βούλα Αττικής. Επιχείρησαν 9 #πυροσβέστες με 3 οχήματα.
— Πυροσβεστικό Σώμα (@pyrosvestiki) June 24, 2023