Εντοπίστηκε σορός άγνωστου άνδρα στον Σαρωνικό
Η Λιμενική Αρχή Σαρωνικού, ενημερώθηκε το μεσημέρι του Σαββάτου,για την ύπαρξη σορού άνδρα εντός θαλασσίου ύδατος, 5 ν.μ. δυτικά ν. Φλεβών Σαρωνικού Κόλπου.
Ο άνδρας, αγνώστων λοιπών στοιχείων, είχε ύψος περίπου 1,80, ηλικία 60-65, άνευ κόμης με γένια και δερματοστιξία συμβόλου στο δεξιό ώμο.
Στο σημείο έσπευσαν δύο Περιπολικά σκάφη Λ.Σ.-ΕΛ.ΑΚΤ., όπου εντόπισαν την σορό και τη μετέφεραν στην 4η Μαρίνα Γλυφάδας και εν συνεχεία διακομίστηκε στο Γενικό Λαϊκό Νοσοκομείο.
Από το Λιμεναρχείο Σαρωνικού που διενεργεί την προανάκριση, παραγγέλθηκε η διενέργεια νεκροψίας – νεκροτομής στο Εργαστήριο Ιατροδικαστικής και Τοξικολογίας Ιατρικής Σχολής.