“Η ζωή μας σε μινόρε και μαντζόρε” – Moυσική παράσταση απόψε στο Παλαιό Φάληρο
Κυριακή 19/11 στις 20:30 μουσική παράσταση “Η ζωή μας σε μινόρε και μαντζόρε”, στον Πολυχώρο Δημαρχείου
Ένα μουσικό ταξίδι με διαχρονικά και αγαπημένα τραγούδια των: Πλέσσα, Μουζάκη, Μωράκη και άλλων μεγάλων Ελλήνων συνθετών σε στίχους Γιώργου Οικονομίδη, όπως και σπουδαία τραγούδια της συνθέτριας Μαριαλένας Οικονομίδου.
Εκτός από την κα Οικονομίδου, συμμετέχουν: η Ζανέτ Καπούγια, η Έλενα Περβαινά και ο μαέστρος Πάνος Δέρβος.
Special guest star ο Τέρης Χρυσός.
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2023/11/Η-ΖΩΗ-ΜΑΣ-ΣΕ-ΜΙΝΟΡΕ-Κ-ΜΑΝΤΖΟΡΕ-ΑΦΙΣΑ-19-NOEMBRIOY-392x580.jpg?x88875)
Οι διοργανωτές, σας προσκαλούν να παρακολουθήσετε την εκδήλωση, χωρίς εισιτήριο, εντελώς δωρεάν ενώ όποιοι επιθυμούν, μπορούν να συνδράμουν στη δράση κοινωνικής προσφοράς με προσφορά τροφίμων.