Δήμος Γλυφάδας: Ολοκληρώθηκε το έργο για τη συντήρηση και αναβάθμιση αθλητικών χώρων
Ολοκληρώθηκε και τυπικά το έργο «Συντήρηση & Αναβάθμιση Αθλητικών Χώρων» στο Δήμο Γλυφάδας, το οποίο χρηματοδότησε η Περιφέρεια Αττικής με ποσό 325.000€.
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2024/06/448547938_10231302864092191_2693364030610694579_n.jpg?x88875)
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2024/06/448638626_10231302910493351_5432042569125202591_n.jpg?x88875)
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2024/06/448644374_10231302910613354_8392173637293399667_n.jpg?x88875)
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2024/06/448682993_10231302910253345_3841014939773474041_n.jpg?x88875)
Η δήλωση του αντιπεριφερειάρχη Νοτίου Τομέα, Χρήστου Θεοδωρόπουλου:
“Η εργολαβία περιελάμβανε παρεμβάσεις στο 1ο Δημοτικό Γήπεδο Ποδοσφαίρου Γλυφάδας, την πλήρη διαμόρφωση 2 νέων υπαίθριων γηπέδων μπάσκετ στην οδό Παναγούλη, την εγκατάσταση προβολέων LED και την ανακαίνιση χρωματισμών στο εσωτερικό του Κλειστού Κολυμβητηρίου (ΔΑΚ), την επίστρωση ελαστικού αθλητικού τάπητα στα υπαίθρια γήπεδα Ευρυάλης & Τερψιθέας και την υγρομόνωση τμήματος του κλειστού γυμναστηρίου «Οδυσσέας Παπαδόπουλος».
Με την ευχή να απολαμβάνουν τις σύγχρονες εγκαταστάσεις δημότες και επισκέπτες!