Χρησιμοποιούμε τεχνολογίες όπως τα cookies για την αποθήκευση ή/και την πρόσβαση σε πληροφορίες συσκευών. Αυτό το κάνουμε για να βελτιώσουμε την εμπειρία περιήγησης και να προβάλλουμε εξατομικευμένες διαφημίσεις. Η συγκατάθεση για τις εν λόγω τεχνολογίες θα μας επιτρέψει να επεξεργαστούμε δεδομένα προσωπικού χαρακτήρα, όπως συμπεριφορά περιήγησης ή μοναδικά αναγνωριστικά σε αυτόν τον ιστότοπο. Η μη συγκατάθεση ή η ανάκληση της συγκατάθεσης, μπορεί να επηρεάσει αρνητικά ορισμένες λειτουργίες και δυνατότητες.
Η τεχνική αποθήκευση ή πρόσβαση είναι απολύτως απαραίτητη για τον νόμιμο σκοπό της δυνατότητας χρήσης συγκεκριμένης υπηρεσίας που ζητείται ρητά από τον συνδρομητή ή τον χρήστη ή με αποκλειστικό σκοπό τη μετάδοση επικοινωνίας μέσω δικτύου ηλεκτρονικών επικοινωνιών.
Η τεχνική αποθήκευση ή πρόσβαση είναι απαραίτητη για τον νόμιμο σκοπό της αποθήκευσης προτιμήσεων που δεν ζητούνται από τον συνδρομητή ή τον χρήστη.
Η τεχνική αποθήκευση ή πρόσβαση που χρησιμοποιείται αποκλειστικά για στατιστικούς σκοπούς.
Η τεχνική αποθήκευση ή πρόσβαση που χρησιμοποιείται αποκλειστικά για ανώνυμους στατιστικούς σκοπούς. Χωρίς κλήτευση, η εθελοντική συμμόρφωση εκ μέρους του Παρόχου Υπηρεσιών Διαδικτύου ή πρόσθετες καταγραφές από τρίτο μέρος, οι πληροφορίες που αποθηκεύονται ή ανακτώνται για το σκοπό αυτό από μόνες τους δεν μπορούν συνήθως να χρησιμοποιηθούν για την αναγνώρισή σας.
Η τεχνική αποθήκευση ή πρόσβαση απαιτείται για τη δημιουργία προφίλ χρηστών, για την αποστολή διαφημίσεων ή για την καταγραφή του χρήστη σε έναν ιστότοπο ή σε διάφορους ιστότοπους για παρόμοιους σκοπούς εμπορικής προώθησης.
Επιτέλους!
Με μεγάλη καθυστέρηση το πλυντήριο κάδων, που εξασφάλισε μέσω χρηματοδοτικού προγράμματος η διοίκηση του Γιώργου Χατζηδάκη, τέθηκε σε λειτουργία και με μεγάλη ικανοποίηση το είδαμε να “πιάνει δουλειά”.
Θετική η εξαγγελία του Δημάρχου για την ενημέρωση των δημοτών με ειδικά αυτοκόλλητα που θα αναγράφεται η ημερομηνία της τελευταίας πλύσης του κάδου τους, μέτρο το οποίο είχα θεσπίσει το 2012 με την ιδιότητα του Αντιδημάρχου έχοντας την ευθύνη του τομέα της καθαριότητας στο Δήμο μας.
Ένα μέτρο καινοτόμο σε πανελλαδική κλίμακα, που δυστυχώς τηρήθηκε μέχρι και το καλοκαίρι του 2014, αφού ο νέος αντιδήμαρχος που με διαδέχθηκε επί διοίκησης Βαλασόπουλου επινόησε κάτι εκπληκτικό.
Να κολλάει τα αυτοκόλλητα χωρίς οι κάδοι να πλένονται!!!!!
Εύχομαι η νέα διοίκηση να μην μπει σε αυτό τον πειρασμό, ακολουθώντας παρόμοιες μεθόδους….