Σε 35χρονο αλλοδαπό ανήκει το πτώμα που βρέθηκε στο ΣΕΦ
Σύμφωνα με ανακοίνωση του Λιμενικού, ταυτοποιήθηκε δαχτυλοσκοπικά η σορός του άντρα που βρέθηκε το πρωί του Σαββάτου, στη θαλάσσια περιοχή του ΣΕΦ, ανατολικά των εκβολών του Κηφισού ποταμού.
Πρόκειται για 35χρονο αλλοδαπό.
Τις πρωινές ώρες του Σαββάτου (8/6), ενημερώθηκε, η Λιμενική Αρχή του Φλοίσβου, για την ύπαρξη σορού άντρα, στη θαλάσσια περιοχή του ΣΕΦ, ανατολικά των εκβολών του Κηφισού ποταμού. Ο άντρας, αγνώστων λοιπών στοιχείων, ηλικίας περίπου 25-35 ετών, λευκής φυλής, άνευ ενδυμασίας με συνολικά πέντε (05) δερματοστιξίες (τατουάζ), ανασύρθηκε από τη θάλασσα, παρουσία ιατροδικαστή.
Η σορός μεταφέρθηκε με ασθενοφόρο όχημα του ΕΚΑΒ στο Γενικό Νοσοκομείο Πειραιά «ΤΖΑΝΕΙΟ». Από το Λιμενικό Τμήμα του Φλοίσβου που διενεργεί την προανάκριση, παραγγέλθηκε η διενέργεια νεκροψίας – νεκροτομής και τοξικολογικών εξετάσεων.