1st Byron School Fest – Κυριακή 16 Ιουνίου
Ο Δήμος Βύρωνα και η Ένωση Γονέων και Κηδεμόνων σας προσκαλούν στην πρώτη μαθητική συναυλία – 1st Byron School Fest – την Κυριακή 16 Ιουνίου και ώρα 8.00 μ.μ. στην πλατεία Εθνικής Αντίστασης (πρώην Ταπητουργείου).
Η εκδήλωση δεν είναι απλά μια γιορτή της μουσικής αλλά αποτελεί ένα έμπρακτο παράδειγμα της δύναμης που έχει η συνέργεια των σχολικών κοινοτήτων, η εθελοντική προσφορά και συνεργασία γονέων, δασκάλων και φυσικά των παιδιών.
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2024/06/εικόνα_Viber_2024-05-23_19-48-31-351.jpg?x88875)
Ο Δήμος αγκαλιάζει την ιδέα της Ένωσης Γονέων και Κηδεμόνων για την πραγματοποίηση της πρώτης μαθητικής συναυλίας στην πόλης, ευελπιστώντας να καθιερώσουμε έναν ακόμη σημαντικό πολιτιστικό θεσμό που δίνει βήμα δημιουργικής έκφρασης στους νέους οι οποίοι θέλουν να ξεδιπλώσουν το ταλέντο τους στη μουσική. Η δημιουργική έκφραση είναι το καλύτερο αντίδοτο στη νεανική παραβατικότητα και βία.
Είσοδος Ελεύθερη