Βάρη: Ο Γρηγόρης Κωνσταντέλλος στο εργοτάξιο της πλατείας 25ης Μαρτίου, στη Μηλαδέζα
Ο Δήμαρχος Γρηγόρης Κωνσταντέλλος επισκέφτηκε το εργοτάξιο στην πλατεία 25ης Μαρτίου στη Μηλαδέζα της δημοτικής ενότητας Βάρης και ενημερώθηκε για την πορεία των εργασιών που έχουν ξεκινήσει. Η πλατεία είναι περίπου επτά στρέμματα και ο προϋπολογισμός του έργου 2.500.000 ευρώ.
Στόχος του έργου είναι η αναβάθμιση της πλατείας, προκειμένου να διαμορφωθεί σε κατάλληλο χώρο αναψυχής για τους πολίτες. Η υφιστάμενη εικόνα της πλατείας είναι µία χωμάτινη επιφάνεια γηπέδου, όπου στο βόρειο τμήμα της υπάρχει ένα εγκαταλελειμμένο πτηνοτροφείο και νότια ένας ελαιώνας.
Η πλατεία 25ης Μαρτίου πλαισιώνεται από τις οδούς Δεληγιάννη, Φιλώτα ανατολικά, την οδό Απειράνθου στα νότια και από τον πεζόδρομο της οδού Λ. Κατσώνη βόρεια και δυτικά.