Ψήφισε στο Παλαιό Φάληρο ο Γιάνης Βαρουφάκης (VIDEO)
Ο αρχηγός του κόμματος ΜέΡΑ25 έφτασε στο εκλογικό τμήμα μαζί με την σύζυγό του Δανάη Στράτου.
Αφού ψήφισε ο Γιάνης Βαρουφάκης έκανε δηλώσεις στους δημοσιογράφους τονίζοντας πως « Σήμερα είναι μία γιορτή στην δημοκρατία και ο μόνος τρόπος για να την υπερασπιστούμε είναι ψηφίζοντας.
« Συγχαρητήρια σε όσους σηκώθηκαν από τον καναπέ»
Ο Γιάνης Βαρουφάκης έδωσε μάλιστα συγχαρητήρια σε όσους θα σηκωθούν από τον καναπέ τους και θα επισκεφτούν τις κάλπες για να ψηφίσουν.
Τέλος σε ερώτηση για το τι θα κάνει μετά, ο ίδιος δήλωσε : «Θα πάμε να ψηφίσει η Δανάη στον Πειραιά και στη συνέχεια θα πάω στο αεροδρόμιο να παραλάβω την κόρη μου που γυρνά από το εξωτερικό».
https://www.youtube.com/watch?v=6PE3NtOEMZs