8ο δημοτικό σχολείο Γλυφάδας: Και δεύτερος εκπαιδευτικός με κορονοϊό – “Άφαντος” ο ΕΟΔΥ
Και δεύτερος εκπαιδευτικός βρέθηκε χθες θετικός στον κορονοϊό, στο 8ο Δημοτικό σχολείο της Γλυφάδας.
Όπως αναφέρει ο δήμαρχος, Γιώργος Παπανικολάου, δεν κρίθηκε σκόπιμο από τον ΕΟΔΥ και τις αρμόδιες αρχές να ανασταλεί η λειτουργία ακόμα κάποιου τμήματος του σχολείου ούτε και πάλι υπήρξε από την πλευρά τους κάποια περαιτέρω παρέμβαση για τεστ κλπ.
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2020/11/125352478_4023186007696907_7315374174323354754_o.jpg?x88875)
“Σήμερα το πρωί με ευθύνη και δαπάνη του Δήμου μας πραγματοποιήθηκαν μοριακά τεστ για τον κορονοϊό σε όλους τους εκπαιδευτικούς του σχολείου από ειδικό πιστοποιημένο φορέα” λέει ο Γιώργος Παπανικολάου
“Ανάλογα με τα αποτελέσματα – θα εκδοθούν σήμερα το βράδυ ή αύριο το πρωί – θα κριθεί από τις αρμόδιες αρχές αν πρέπει να ληφθούν επιπρόσθετα μέτρα στο συγκεκριμένο σχολείο”.