Σύλληψη κλέφτη αυτοκινήτων στη Γλυφάδα
Δείτε τι αναφέρει για το περιστατικό, ο Χρήστος Μπαλάσκας, εκφωνητής στο κέντρο της Άμεσης Δράσης και συνδικαλιστής: “Πριν λίγες μέρες το Β 6-3 περιπολικό της Γ’ αλλαγής της άμεσης δράσης περιπολούσε στον τομέα της Γλυφάδας. Η ώρα ήταν γύρω στις 23:00. Το μάτι των αμεσοδρασιτών έπεσε σε ένα αυτοκίνητο μάρκας mercedes το οποίο εκινείτο με τα φώτα σβηστά και με χαμηλή ταχύτητα. Αμέσως το πλήρωμα κατάλαβε ότι κάτι δεν πάει καλά.
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2022/05/283142957_10221813927001687_1520269957650329749_n.jpg?x88875)
Το ακολούθησαν διακριτικά ενημερώνοντας το κέντρο και μετά από λίγο αιφνιδιαστικά το ακινητοποίησαν. Τελικά ο επιβαίνων (Αλβανός), το είχε κλέψει πριν από λίγο από την περιοχή της Γλυφάδας. Πάνω του βρέθηκε ποσότητα ηρωίνης, μια λεπίδα 7 cm και ένα κατσαβίδι. Ο κλέφτης συνελήφθη και προσήχθη στο τοπικό Τ.Α. όπου διαπιστώθηκε ότι ήταν έξω με αναστολή και έδινε παρών για παρόμοια αδικήματα. Το Β 6-3/Γ μας έχει συνηθίσει σε επιτυχίες. Μπράβο στους συναδέλφους για ακόμα μία φορά!!”
Ο κλέφτης συνελήφθη και προσήχθη στο τοπικό Τ.Α. όπου διαπιστώθηκε ότι ήταν έξω με αναστολή και έδινε παρών για παρόμοια αδικήματα.
Η αστυνομία έκανε την δουλειά ΄της. Το ίδιο και η Δικαιοσύνη, στο πλαίσιο των κειμένων διατάξεων. Μήπως όμως πρέπει να αλλάξουν???