Βύρωνας: To Θεατρικό Εργαστήρι Εκπαιδευτικών παρουσιάζει το ψυχολογικό θρίλερ «Η ΤΥΦΛΟΜΥΓΑ»
Τα Σαββατοκύριακα 25, 26 Μαΐου & 1,2 Ιουνίου στις 8.00 μ.μ. στo Δημοτικό Κινηματογράφο «Νέα Ελβετία» (Νέας Ελβετίας 34 & Σεβαστείας), το Θεατρικό Εργαστήρι Εκπαιδευτικών θα παρουσιάσει το ψυχολογικό θρίλερ «Η ΤΥΦΛΟΜΥΓΑ». Το έργο βασίζεται στο θεατρικό έργο του Χάρολντ Πίντερ «Πάρτι Γενεθλίων».
![](https://www.notia.gr/wp-content/uploads/2024/05/441178401_865307438957748_390769745628143522_n.jpg?x88875)
Σε ένα απομακρυσμένο παραθαλάσσιο μέρος, στο πανδοχείο των Μπόουλς, έχει βρει καταφύγιο και ζει απομονωμένος ο Στάνλεϊ. Η μόνη χαρούμενη νότα στην καθημερινότητά του η Λούλου. Πιστεύοντας πως έχει ξεφύγει από το παρελθόν του, ζει ήρεμα. Κανείς όμως δεν ξεφεύγει από την Οργάνωση. Σύντομα θα τον ανακαλύψουν. Δύο απρόσμενοι επισκέπτες, ο Γκόλντμπεργκ και η ΜακΚαν , καταφτάνουν στο πανδοχείο. Σκοπός τους είναι να πάρουν πίσω ό,τι τους ανήκει.
Συντελεστές
Σκηνοθεσία: Χάρης Αρώνης
Διασκευή: Μαρία Μπουράνη, Χάρης Αρώνης
Σκηνογραφία/ Ενδυματολογία: Έβελυν – Τζην Κλάριτς
Μουσική Επιμέλεια: Τατιάνα Γιουφέροβα
Φωτισμός/ Ηχοληψία: Πάρης Γεωργούλας
Φωτογραφίες/ Γραφιστικά: Έβελυν – Τζην Κλάριτς
Παραγωγή: Δήμος Βύρωνα
Παίζουν με σειρά εμφάνισης: Δημήτρης Σακκαλόγλου, Χριστίνα Σκοπλάκη, Φώτης Μπούρμπουλας, Μαρία Μπουράνη, Γιώργος Γιώτης, Έβελυν, Τζην Κλάριτς
ΕΙΣΟΔΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΗ