Στις φλόγες “βανάκι” στη λεωφόρο Βουλιαγμένης (VIDEO&ΕΙΚΟΝΕΣ)
Στις φλόγες τυλίχτηκε ξαφνικά ένα κλειστό φορτηγάκι, χτες το βράδυ, στον παράδρομο της λεωφόρου Βουλιαγμένης, έξω από το Tres-jolie.
Σύμφωνα με αυτόπτες μάρτυρες το φορτηγάκι πήρε φωτιά ενώ βρισκόταν εν κινήσει. Ο οδηγός του πρόλαβε να βγει ενώ στο σημείο έφτασαν πυροσβέστες με δύο οχήματα. Πιθανότατα τα αίτια της πυρκαγιάς οφείλονται σε βραχυκύκλωμα. Την ώρα που ξέσπασε η φωτιά υπήρχε μεγάλη κίνηση στη λεωφόρο Βουλιαγμένης, στο ρεύμα προς Γλυφάδα, με αποτέλεσμα να δημιουργηθεί κυκλοφοριακό κομφούζιο.
Τις φωτογραφίες και το βίντεο μας έστειλε ο Θάνος Σαμαρτζής μέλος του Δ.Σ της Ένωσης Τραχώνων/Δία Αλίμου