Στη Νέα Σμύρνη το Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παίδων (ρόστερ-χρυσή βίβλος)
Άνοιξε η αυλαία του φάιναλ-4 στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Παίδων και το ερώτημα που μένει να απαντηθεί είναι αν ο Ηρακλής θα καταφέρει να κατακτήσει τον τίτλο για 3η συνεχόμενη χρονιά ή κάποιος εκ των Επίκουρου Πολίχνης, ΑΟΝΣ Μίλων, ΣΑ Κολεγίου Αθηνών να γράψουν ιστορία κατακτώντας τον πρώτο τους τίτλο στη διοργάνωση;
Την απάντηση θα την έχουμε το απόγευμα της Κυριακής όταν ολοκληρωθεί η τελική φάση (FinalFour) της φετινής διοργάνωσης που θα διεξαχθεί στο Δημοτικό Κλειστό Γυμναστήριο Νέας Σμύρνης.
Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων:
Τελική Φάση Πανελληνίου Πρωταθλήματος Παίδων
|
||||||||
Ημερομηνία
|
Γήπεδο
|
Ώρα
|
Συνάντηση
|
Διαιτητές
|
Γραμματεία
|
|||
Παρ. 25/7/2014 | Νέας Σμύρνης |
17.00
|
ΕΣΟΠ Επίκουρος
|
–
|
ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών |
ΤΟΨΙΔΕΛΗΣ-ΔΑΛΕΚΟΥ
|
ΠΕΤΡΟΧΕΙΛΟΥ
|
|
Παρ. 25/7/2014 | Νέας Σμύρνης |
19.00
|
ΑΟΝΣ Μίλων
|
–
|
ΓΣ Ηρακλής |
ΠΑΠΑΣΤΑΜΟΣ-ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ
|
ΠΕΤΡΟΧΕΙΛΟΥ
|
|
Σαβ. 26/7/2014 | Νέας Σμύρνης |
16.00
|
ΑΟΝΣ Μίλων
|
–
|
ΕΣΟΠ Επίκουρος |
ΠΡΕΝΤΖΑΣ-ΛΙΔΟΡΙΚΙΩΤΙ
|
ΒΗΚΑ
|
|
Σαβ. 26/7/2014 | Νέας Σμύρνης |
18.00
|
ΓΣ Ηρακλής
|
–
|
ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών |
ΧΛΩΡΟΣ-ΜΑΛΦΑΣ
|
ΒΗΚΑ
|
|
Κυρ. 27/7/2014 | Νέας Σμύρνης |
13.00
|
ΣΑ Κολλεγίου Αθηνών
|
–
|
ΑΟΝΣ Μίλων |
ΧΡΗΣΤΙΔΗΣ ΧΡ.-ΧΑΜΠΙΛΟΥ
|
ΚΑΤΣΟΥΛΑ
|
|
Κυρ. 27/7/2014 | Νέας Σμύρνης |
15.00
|
ΕΣΟΠ Επίκουρος
|
–
|
ΓΣ Ηρακλής |
ΚΟΛΤΣΙΔΑΣ-ΒΛΑΧΟΣ
|
ΛΙΑΚΟΥ
|
Τα ρόστερ των 4 ομάδων
ΕΣΟΠ ΕΠΙΚΟΥΡΟΣ
Α/Α
|
ΘΕΣΗ
|
|
10
|
ΜΩΫΣΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ | ΑΚΡΑΙΟΣ |
13
|
ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ | ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ |
7
|
ΚΟΛΤΣΙΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | ΔΙΑΓΩΝΙΟΣ |
17
|
ΣΤΑΥΡΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ | ΑΚΡΑΙΟΣ |
3
|
ΧΡΗΣΤΑΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ | ΠΑΣΑΔΟΡΟΣ |
8
|
ΠΕΤΡΙΔΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ | ΑΚΡΑΙΟΣ |
18
|
ΡΙΖΟΓΛΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ | ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ |
11
|
ΤΡΟΥΜΠΑΛΟΣ.ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ | ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ |
4
|
ΜΑΜΑΛΗΣ ΘΑΝΟΣ | ΑΚΡΑΙΟΣ |
2
|
ΔΗΜΗΤΡΑΚΟΥΔΗΣ ΠΑΝ. | ΔΙΑΓΩΝΙΟΣ |
6
|
ΤΙΓΓΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝ. | ΑΚΡΑΙΟΣ |
15
|
ΤΖΙΑΒΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ | LIBERO |
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΓΑϊΔΑΤΖΗΣ ΤΑΚΗΣ
ΕΦΟΡΟΣ: ΜΩΥΣΙΔΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ
ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
Α/Α
|
ΘΕΣΗ
|
|
6
|
ΣΤΑΥΡΑΚΑΚΗΣ ΤΑΣΟΣ | ΑΚΡΑΙΟΣ |
2
|
ΚΟΥΚΟΥΜΑΚΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ | ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ |
14
|
ΤΣΑΤΣΟΥΛΑΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ | ΑΚΡΑΙΟΣ |
1
|
ΓΡΑΜΜΕΝΟΥΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ | ΠΑΣΑΔΟΡΟΣ |
5
|
ΦΩΤΙΑΔΗΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ | ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ |
3
|
ΜΑΝΩΛΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ | ΑΚΡΑΙΟΣ |
16
|
ΠΑΠΑΖΗΣΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ | ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ |
9
|
ΤΖΙΟΥΜΑΚΑΣ ΣΤΕΛΙΟΣ | ΑΚΡΑΙΟΣ |
20
|
ΚΑΡΑΜΑΝΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ | ΠΑΣΑΔΟΡΟΣ |
15
|
ΜΠΟΥΡΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ | LIBERO |
17
|
ΚΑΠΕΤΑΝΙΔΗΣ ΚΩΣΤΑΣ | ΔΙΑΓΩΝΙΟΣ |
11
|
ΤΣΑΤΣΟΥΛΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ | LIBERO |
7
|
ΣΤΕΦΑΝΙΔΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ | ΠΑΣΑΔΟΡΟΣ |
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΠΑΤΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ
ΕΦΟΡΟΣ: ΤΣΑΤΣΟΥΛΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ
ΣΑ ΚΟΛΛΕΓΙΟΥ ΑΘΗΝΩΝ
Α/Α
|
ΘΕΣΗ
|
|
1
|
ΣΤΑΜΠΟΓΛΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ | ΠΑΣΑΔΟΡΟΣ |
2
|
ΘΕΟΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ | ΠΑΣΑΔΟΡΟΣ |
4
|
ΚΟΥΤΣΟΜΥΤΗΣ ΤΑΣΟΣ | ΔΙΑΓΩΝΙΟΣ |
6
|
ΑΡΜΟΝΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ | ΑΚΡΑΙΟΣ |
8
|
ΠΑΠΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ | ΑΚΡΑΙΟΣ |
9
|
ΑΡΜΟΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ | ΑΚΡΑΙΟΣ |
10
|
ΜΩΗΣΗΣ ΕΖΕΡ | ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ |
13
|
ΠΑΠΑΔΗΜΑΣ ΠΕΤΡΟΣ | ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ |
14
|
ΓΑΖΗΣ ΧΑΡΗΣ | ΠΑΣΑΔΟΡΟΣ |
15
|
ΧΑΛΚΟΥΣΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ | LIBERO |
16
|
ΛΕΙΒΑΔΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ | ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ |
17
|
ΣΦΥΡΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ | ΔΙΑΓΩΝΙΟΣ |
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΜΑΡΚΑΚΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ
ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ
Α/Α
|
ΘΕΣΗ
|
|
14
|
ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΑΤΟΣ ΜΑΚΗΣ | ΑΚΡΑΙΟΣ |
6
|
ΚΟΤΕΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ | ΑΚΡΑΙΟΣ |
18
|
ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΩΣΤΑΣ | LIBERO |
4
|
ΧΡΗΣΤΟΥ ΚΩΣΤΑΣ | ΑΚΡΑΙΟΣ |
3
|
ΑΝΔΡΕΟΠΟΥΛΟΣ ΝΑΣΟΣ | ΑΚΡΑΙΟΣ – ΔΙΑΓΩΝΙΟΣ |
9
|
ΜΠΑΚΟΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ | ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ – ΔΙΑΓΩΝΙΟΣ |
13
|
ΣΠΥΡΙΟΥΝΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ | ΑΚΡΑΙΟΣ |
11
|
ΘΕΟΔΩΡΙΔΗΣ ΑΡΙΣΤΟΜΕΝΗΣ | ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ |
7
|
ΦΩΣΤΕΡΗΣ ΣΠΥΡΟΣ | ΑΚΡΑΙΟΣ |
17
|
ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΑΛΕΞ. | ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ |
16
|
ΚΟΤΟΜΑΤΑΣ ΠΑΡΗΣ | ΠΑΣΑΔΟΡΟΣ |
15
|
ΚΑΡΑΤΖΑΣ ΝΙΚΟΣ | ΚΕΝΤΡΙΚΟΣ |
10
|
ΧΑΤΖΑΤΟΓΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΣ | ΠΑΣΑΔΟΡΟΣ |
8
|
ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΝΤΩΝΗΣ | ΑΚΡΑΙΟΣ |
12
|
ΦΙΛΙΠΠΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ | ΑΚΡΑΙΟΣ |
ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ: ΓΕΩΡΓΟΥΝΤΖΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΕΦΟΡΟΣ: ΙΑΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΑΡΗΣ
Η «χρυσή βίβλος»
1984: Άρης Νικαίας
1985: Πανελλήνιος
1986: Μ. Αλέξανδρος Θεσσαλονίκης
1987: Φιλία Ηλιούπολης
1988: Άρης
1989: ΑΟ Ορεστιάδας
1990: ΓΑΣ Έδεσσας
1991: ΑΟ Ορεστιάδας
1992: ΑΟ Ορεστιάδας
1993: ΑΟ Ορεστιάδας
1994; Φιλία Ηλιούπολης
1995: ΑΟ Κηφισιάς
1996: Άρης Νικαίας
1997: Άρης Νικαίας
1998: Άρης Νικαίας
1999: Ορφέας Ηλιούπολης
2000: ΑΟ Ορεστιάδας
2001: Ηρακλής
2002: Ηρακλής
2003: Ηρακλής
2004: Ηρακλής
2005: Ηρακλής
2006: Ηρακλής
2007: Ηρακλής
2008: Εθνικός Αλεξανδρούπολης
2009: Ολυμπιακός
2010: Ηρακλής
2011: Εθνικός Αλεξανδρούπολης
2012: Ηρακλής
2013: Ηρακλής
ΠΗΓΗ:volleynews.gr